Suknelių stiliai ir modeliai

Suknelė su varpelio sijonu – romantika visame kame

Suknelė su varpelio sijonu – romantika visame kame
Turinys
 1. Ypatumai
 2. Truputis istorijos
 3. Kam jis tinka?
 4. Su rankovėmis
 5. Ilgis
 6. Pasirinkimo patarimai
 7. Su kuo dėvėti?

Moterų drabužių spinta tikrai apima įvairių stilių sukneles. Viena patraukliausių, romantiškiausių ir moteriškiausių suknelių – suknelė su varpelio formos sijonu. Moterys tokius drabužius dėvi ne vieną šimtmetį, o dabar išsiaiškinsime, kodėl jie yra paklausūs mūsų dienų madingų tarpe.

Ypatumai

Suknelės, kurių akcentas yra varpelio sijonas, yra labai patogios ir praktiškos. Jie turi tradiciškai figūrą prigludusią viršutinę dalį ir platėjantį sijoną. Šiame stiliuje galite pamatyti tiek verslo, tiek vakarines sukneles.

Suknelė su varpelio sijonu su asimetrišku krašteliu

Labiausiai paplitę vasaros modeliai su varpelio sijonu. Jų naudojimas suteikia komforto karštu oru, nes apatinė tokių suknelių dalis neliečia kojų. Tačiau šio stiliaus suknelių žiemos variantai taip pat nėra neįprasti.

Šio tipo aprangai siūti naudojamos gana kietos tekstūros medžiagos. Tai gali būti vilna, linas, oda, medvilnė ar kiti panašūs audiniai. Suknelių su varpeliu sijonu apačios ypatybė yra išsiplėtimas be draperijų ir klosčių, todėl bet kokie atspaudai ant tokių suknelių atrodo patraukliai ir nesiglamžo.

Truputis istorijos

Pirmosios suknelės, kurių sijonas priminė apverstą varpą, pradėtos dėvėti XVII a. Po jais buvo pūkuoti krinolino sijonai, todėl apranga buvo didelė ir patraukli. Tokios suknelės ypatingoms progoms buvo sukurtos su ilgais traukiniais.

Suknelė su varpelio sijonu su traukiniu XVII a

Laikui bėgant suknelių su varpeliu sijonu ilgis ėmė mažėti, o aptempti raišteliai ir standus korsetas tapo praeitimi. Šiandieniniai tokio stiliaus apdarai yra santūrių formų, o jų kirpimas itin lakoniškas. Be to, tokias sukneles labai mėgsta merginos, norinčios sukurti romantišką ir moterišką įvaizdį.

Kam jis tinka?

Pagrindinis šio stiliaus suknelių privalumas – galimybė paslėpti merginos šlaunis, todėl tokia apranga puikiai atrodo ir gražuolėms su per siaurais klubais, ir moterims, kurios turi reikšmingus klubus.

Suknelė su varpelio sijonu mergaitėms su stačiakampio figūra
 • Jei mergaitės figūra primena kriaušę, sijono pagalba varpas paslėps didžiausią savo dalį.
 • Moterims, kurių pečiai gana platūs (figūra panaši į raidę T), tokio stiliaus apranga suteiks apimties apatinei daliai, o tai padarys siluetą proporcingesnį.
 • Kalbant apie merginas su smėlio laikrodžio figūra, joms nepatariama vilkėti suknelės su varpelio sijonu, nes tokioje aprangoje jų gražios proporcijos bus paslėptos.

Su rankovėmis

Apranga, kurios sijonas panašus į varpelį, gali būti su petnešėlėmis, taip pat su ilgomis ar trumpomis rankovėmis. Jei suknelės modelis šventiškas ir išmanus, jos viršutinę dalį gali atstoti korsetas, be rankovių.

Ilgis

Trumpas

Tokio stiliaus suknelės su mini sijonu dažniausiai perkamos vasaros sezonui. Plonos merginos lieknomis kojomis geriausiai atrodo trumpoje suknelėje su varpelio sijonu. Tačiau patartina vengti itin trumpų apdarų, nes jie gali vizualiai išplėsti klubus.

Midi

Tokio stiliaus suknelės iki kelių rekomenduojamos tiek lieknoms merginoms, tiek gražuolėms vešliais klubais. Labai populiarūs vidutinio ilgio modeliai, kurių juosmuo šiek tiek paaukštintas.

Ilgas

Suknelės su varpelio sijonu iki grindų yra praktiškos ir patogios. Paprastai tai yra vasariniai drabužiai, pagaminti iš natūralių lengvų audinių. Dažniausiai jie pateikiami šviesiomis spalvomis. Įdomiai atrodo ir apranga, kurios viršutinė dalis vienspalvė, o ilgas sijonas spalvingas (ir atvirkščiai).

Pasirinkimo patarimai

Renkantis suknelės ilgį su varpelio sijonu, reikėtų atsižvelgti į merginos kojų išvaizdą. Kuo jos plonesnės ir patrauklesnės, tuo trumpesnę suknelę galite nusipirkti. Dėl iškirptės pirmiausia įvertinkite viršutinę kūno dalį. Jei kaklą galima vadinti tvarkingu, o rankos gražios, drąsiai galite rinktis aprangą su gilia apvalia, trikampe ar kvadratine iškirpte. Jei jūsų biustas mažas, pažiūrėkite į modelius, kurių viršutinė dalis yra ryški, o iškirptė yra dekoratyvi.

Figūra ant suknelės su varpelio sijonu

Tokios suknelės atspalvis ir spalva parenkami atsižvelgiant į asmeninius pageidavimus. Vasarinėms suknelėms labiausiai patinka šviesūs arba ryškūs atspalviai. Balta suknele su varpelio sijonu mergina atrodys gaiviai ir jaunatviškai. Raudoni drabužiai patinka drąsioms ir ekstravagantiškoms gražuolėms, o juoda tokio stiliaus suknele mergina atrodys paslaptingai ir griežtai.

Su kuo dėvėti?

Suknelę su varpelio sijonu galite dėvėti trumpintus švarkus ir švarkus, taip pat prigludusius švarkus. Su vakariniu tokios suknelės modeliu gerai atrodo bolero ilgomis rankovėmis. Be to, jei suknelės spalva marga, priedas turėtų būti vienspalvis.

Paltas prie suknelės su varpelio sijonu

Rankinė tokio stiliaus kostiumui parenkama atsižvelgiant į paskirtį – jei tai dalykinė suknelė, prie jos tiks erdvus laisvalaikio krepšys, o prie elegantiškos suknelės reikėtų rinktis elegantišką sankabą.

Priedai

Per didelis papuošalų kiekis suknelei su varpelio sijonu yra nereikalingas. Apranga jau atrodo šventiškai ir ryškiai. Užtenka nedidelio vėrinio ar ilgų karoliukų, taip pat vidutinio dydžio auskarų.

Papuošalai ir aksesuarai suknelei su varpelio sijonu

Su tokiomis suknelėmis galite dėvėti aprangos spalvos odinį diržą. Jei diržas turi kontrastingą atspalvį, tai padės paryškinti juosmenį.

Avalynė

Renkantis šio stiliaus batus, taip pat atsižvelkite į suknelės paskirtį:

 • Jei tai verslo stiliaus modelis, prie jo puikiai tiks batai su vidutiniais kulnais.
 • Jei turite vakarinę suknelę su varpelio sijonu, galite dėvėti aukštakulnį.
 • Prie tokio tipo aprangos, su kuria ketinate eiti į pasimatymą ar pasivaikščioti, leidžiama avėti basutes ar baleto kelnes.
 • Aukšti klasikinio stiliaus batai puikiai tinka šiltiems modeliams.
be komentarų

Mada

Grožis

Namas