Šeimos santykiai tarp vyro ir žmonos

Šeimos santykių tarp vyro ir žmonos psichologija

Šeimos santykių tarp vyro ir žmonos psichologija
Turinys
 1. Kuo remiasi šeimos santykiai?
 2. Tipai ir jų savybės
 3. Krizių priežastys
 4. Kaip tai ištaisyti?
 5. Klaidos
 6. Psichologo patarimas

Santykiai šeimoje nėra lengvas dalykas, kurį dažnai gali suprasti ne kiekvienas psichologas. Čia reikia išanalizuoti ne tik aplinkybes, kurios tam tikru momentu iškilo vyro ir žmonos problemose, bet ir visą jų santykių istoriją. O pradėti, greičiausiai, reikia nuo abipusės meilės. Iš ten dažniausiai auga šaknys. Ankstyvoje šeimos kūrimo stadijoje pradėjome kurti neteisingus santykius – ir dabar jie gauna naudos.

Kuo remiasi šeimos santykiai?

Bet kokių sveikų žmonių santykių pagrindas yra pasitikėjimas, sąžiningumas ir abipusė pagarba. Šios savybės ar jų nebuvimas ypač ryškiai pasireiškia šeimoje – be jų ilgai neišsilaikys. Žinoma, jaunus žmones vienija meilė. Jei jų meilė yra nesuinteresuota ir besąlygiška, tai bus pagrindinis veiksnys, laikantis šeimą ir padedantis išgyventi bet kokius išbandymus.

Tipai ir jų savybės

Šeimos santykių psichologija išskiria šiuos pagrindinius šeimos santykių tipus:

 • Filialas - jie taip pat gali būti vadinami bendradarbiavimu, kai santykiai kuriami vienodomis sąlygomis. Gražiausi ir stabiliausi santykiai.
 • Varzybos - visiškai sveikas santykių būdas, kai sutuoktiniai konkuruoja siekdami bendrų tikslų, jei tarp jų išliks gera valia. Priešingu atveju jie gali išsivystyti į konkurenciją.
 • Varzybos – pasireiškia sutuoktinių noru dominuoti vienas kitam.Tokio tipo santykiuose partneriams sunku pasiekti sutarimą dėl bendrų interesų, greičiau kiekvienas rūpinasi savo. Tai labai pakerta šeimos sanglaudą.
 • Antagonizmas - Aštri konfrontacija tarp partnerių, išauganti iš konkurencinių santykių. Tokia šeima išsilaiko tik dėl įtikinamų išorinių priežasčių, viduje jos niekas nevienija, santykiai eina link lūžio.

Be klasikinių tarpasmeninių santykių tipų, šeimoje yra ir pavydo, tylėjimo, prisitaikymo žaidimu pagrįstų santykių. Tyla yra tada, kai visas nepasitenkinimas stropiai tyli tik dėl santykių palaikymo. Būna situacijų, kai šeimos egzistuoja pagal sutartį.

Apgyvendinimo santykiai gali būti skirtingi. Vienas iš sutuoktinių gali ieškoti apsaugos arba atlikti gelbėtojo, aukos ar budelio vaidmenį. Taip pat gana dažnai tokiuose santykiuose vyras su savo žmona elgiasi kaip su tarnaite ar namų tvarkytoja.

Sutartiniuose santykiuose visų pirma karaliauja materialinis arba moralinis skaičiavimas. Tokios santuokos sudaromos žodiniu arba rašytiniu susitarimu.

Krizių priežastys

Šeimos krizės dažniausiai kyla dėl šių priežasčių.

 • Nepagrįsti vienos ar abiejų pusių lūkesčiai (dažniau materialinė, kartais dvasinė). Tokioje šeimoje vienas iš sutuoktinių vienpusiškai žiūri į pareigą aprūpinti šeimą. Jis ar ji įsivaizdavo, kad jų pusė padarys juos finansiškai turtingesnius: aprūpins daiktais, būstu, kelionėmis ir pan.
 • Prieštaringi požiūriai į ekonomikos valdymą. Pavyzdžiui, vyras tikisi, kad, kaip ir jo tėvų šeimoje, virtuvėje jį aptarnaus žmona, o ji, laikydama jį savarankišku, palieka jį pačiam rūpintis.
 • Priešingos nuomonės apie auklėjimą. Pavyzdžiui, mergaičių šeimoje įprasta, kad tėvai vaikšto su vaiku kartu, o vyras mano, kad tai – mamos rūpestis. Tai gali sukelti painiavą susituokusioje poroje.
 • Rutina, šeimos tradicijų trūkumas. Taip atsitinka, kad vieno iš sutuoktinių šeimoje yra įprasta švęsti tam tikras šventes, jas praleisti ypatingai, o antrajai pusei šios tradicijos gali būti nepriimtinos. Pavyzdžiui: sutuoktinis įpratęs šventes švęsti restorane su draugais triukšmingoje kompanijoje, o žmona mėgsta švęsti ramiame šeimos rate. Neabejotini veiksniai, dėl kurių santykiai pablogėja, yra monotonija ir kasdienės problemos.
 • Krizės priežastis galima paaiškinti ir tuo, kad sutuoktinių jausmai atšalę. Taip gali nutikti, kai santykiai kuriami remiantis išoriniais veiksniais: gražia išvaizda, materialiniu saugumu. Jei dvasinė atrama iš pradžių santykiuose silpna (nėra bendrų interesų, pomėgių, pasaulėžiūros), tai atšąlant pirmiesiems šviesiems jausmams santykiuose atsiranda tuštuma.
 • Psichologinis klimatas šeimoje priklauso ir nuo sutuoktinių emocinių savybių, jų temperamento skirtumo. Jei vienas iš sutuoktinių yra išmatuotas ir subalansuotas, o kitas audringai reaguoja į bet kokią smulkmeną, pirmasis gali greitai pavargti nuo antrojo emocinių pokyčių.
 • Kartais santykiai nutrūksta gimus vaikui šeimoje. Šalti sutuoktinių santykiai kyla dėl to, kad jauna mama visiškai atsiduoda kūdikio priežiūrai ir mažiau dėmesio skiria vyrui. Arba vyras atsakomybę už vaiką visiškai perkelia žmonai, todėl ji tiesiog neturi laiko nei sau, nei vyrui.

Šeimos santykių krizių diagnostika siekiama nustatyti destruktyvias nuostatas, susijusias su bendravimo būdu konkrečioje šeimoje ir rūpinimusi vienas kito jausmais, su namų tvarkymo ir vaikų auginimo metodais, su šeimos laisvalaikio įvaizdžiu, taip pat su atsakomybe. už materialinę šeimos paramą. Ir dar vienas svarbus šeimos diagnostikos momentas – partnerių gebėjimas vienas kitą priimti.

Kaip tai ištaisyti?

Šie veiksmai gali padėti atkurti sutrikusią atmosferą tarp šeimos narių.

 • Pirmiausia turite persvarstyti savo požiūrį į santuoką: jei ji materialistiška arba jūsų santuoka yra sutartinė, tuomet neturėtumėte tikėtis iš partnerio gilių jausmų ir atsidavimo. Pabandykite kartu su juo pakoreguoti savo susitarimą dėl bendros naudos.
 • Paaiškinkite: kas iš jūsų atsakingas už pagrindinę namų ruošos darbų dalį, kas už materialinį saugumą. Kad sutuoktiniai geriau suprastų vienas kitą, jie turėtų paskirstyti vaidmenis, nuspręsti, kas atsakinga už kurią buities sritį, socialines ir finansines pareigas.
 • Leiskite savo sielos draugui daryti tai, kas jums patinka, hobis. Neatimkite iš jos galimybės kartais pabūti viena – tai normalus noras. Taip pat kartais leiskite sau pabūti vienam.
 • Žinokite, kaip klausytis savo partnerio, leisdami jam pasikalbėti apie ką nors svarbaus ar išreikšti pyktį. Nuoširdus bendravimas padės ištirpdyti nesusipratimų ledus tarp jūsų.
 • Kartais įsikišimas į savo vyro ar žmonos vietą padės geriau jį suprasti ir priimti jo jausmus.
 • Būkite atidūs savo poreikiams. Neslopinkite savo sveikų interesų, kad patiktumėte savo sutuoktiniui. Nepasitenkinimas gali sukelti depresiją ar susierzinimą.
 • Planuokite bendras atostogas, pradėkite šeimos tradicijas. Tai padės išlaikyti darnius santykius ne tik tarp vyro ir žmonos, bet ir tarp tėvų bei vaikų.

Kaip vyras turėtų elgtis su savo žmona?

Vyras visada turi prisiminti, kad yra priešais moterį. Ir nepaisant to, kad ji dirba lygiai su juo ar net atlieka kai kurias vyriškas pareigas, savo sieloje ji išlieka trapi ir pažeidžiama, o vyriška užduotis yra apsaugoti jos trapumą. Jis gali būti „labai gilus“ ir ji pati gali nustoti jausti savo moteriškumą, tačiau dėl šeimyninės laimės verta pasistengti.

 • Dažniau sakykite jai meilius žodžius, tik tegul jie būna nuoširdūs, tikri. Tiesiog nesulaikykite savo švelnių jausmų, kol jie yra. Nebijokite eikvoti savęs. Meilė turi džiaugsmo savybę – ji suteikė šilumos kibirkštį, o mainais meilės liepsną. Tai yra, moterys labai jautriai reaguoja į tikrų jausmų pasireiškimą ir visada į juos reaguoja ryškiai.
 • Dėl tos pačios priežasties, dėl kurios jūsų žmona pirmiausia yra moteris, pasiūlykite prisiimti kai kurias jos pareigas. Priklausomai nuo jūsų šeimos gyvenimo būdo, galite vaikščioti su vaiku, kol jis atlieka namų ruošos darbus, nusipirkti bakalėjos pakeliui iš darbo, gaminti pusryčius, nuvalyti stalą ar bet ką.
 • Įsiklausykite į savo sielos draugo būseną: galbūt ji nori pabūti viena, arba, atvirkščiai, jūs mažai esate kartu.
 • Tiesiog dažniau pastatykite save į sutuoktinio padėtį. Žvelgiant į situaciją iš šalies, tai gerai matosi ir matosi tai, ko nematei iš savo pozicijos.

Kaip pakeisti moterį?

Šiuolaikiniame pasaulyje neretai moteris imasi vyriškų vaidmenų: vadovauja organizacijai, vadovauja namų ūkiui, vadovauja vyrui. Daugelis vyrų bando išlaikyti arba susigrąžinti savo pareigas ir dėl to dažnai kyla konfliktų.

Todėl norint išlaikyti darną šeimos santykiuose, pirmiausia moteriai reikia pakeisti savo vaidmenis iš vyriškų į moteriškus.

 • Leisk savo vyrui tave aprūpinti, o ne atvirkščiai.
 • Persvarstykite savo požiūrį į buitį – švara ir komfortas namuose yra moters prerogatyva, o remontas ir pertvarkymas reikalauja vyriškos jėgos.
 • Rūpinkitės savimi net būdama motinystės atostogose. Vyrus įkvepia grožis.

Apskritai moterys turėtų išmokti labiau pasitikėti savo vyru. Tegul jis dalyvauja vaikų auklėjime. Neabejokite juo, jei jis sveiko proto žmogus – susitvarkys, nes patikėjote save jam.

Tegul sprendžia šeimos gyvenimo ir laisvalaikio klausimus. Net jei jums atrodo, kad jis viską padarys ne taip. Juk šeima vyrui, kaip ir tau, yra ta vieta, kur norisi pasireikšti, sukurti kažką naujo, atsinešti iš savęs kažką naudingo.

Išmokite suprasti savo draugo nuotaiką ir netrukdykite jo norui kartais persijungti ir žvejoti.Neišsižadėkite sau sveikų pomėgių ir pomėgių.

Šeima susideda iš dviejų pusių, kad kiekvienas partneris joje pajustų visą savo vertę ir pasitenkinimą.

Klaidos

Dažna šeimos klaida – atsakomybės perkėlimas sutuoktiniui ar aplinkybėms. Partneris nenori pripažinti savo klaidų, bet, manipuliuodamas, pabrėžia savo draugo klaidas.

Apsvarstykime ir kitas klaidas.

 • Sutuoktinių nesuderinamumas. Jei reikalausite tik savo – tai nepadės išspręsti problemos, o tik padidins atstumą tarp jūsų.
 • Pasiaukojimas sutuoktiniui, darbui, vaikams. Kai kas nors aukojasi, tai jam suteikia laikiną pripažinimo poreikio patenkinimą. O kai praeina pripažinimas, ateina nepasitenkinimas.
 • Vadovavimas tik materialiniais kriterijais. Ši klaida gali pasireikšti ir nuolatiniu noru užsidirbti daugiau pinigų, ir nuolatinėmis mintimis apie darbą, o tai veda į jausmų alpimą ir „mechanišką“ požiūrį į šeimos narius.
 • Savo valios primetimas partneriui. Tokia klaida – šiuolaikinių santykių rykštė ne tik šeimoje. Toks požiūris – tai bandymas ištrinti partnerio išskirtinumą, sutapatinti jį su savo standartais.
 • Klaidingas vaidmens pasikeitimas: vyrai demonstruoja pasyvumą, atleidžia save nuo atsakomybės už materialinius ir dvasinius šeimos gyvenimo komponentus, o moterys, priešingai, šią atsakomybę nusiima.

Vienašališkas svarbių sprendimų priėmimas taip pat yra klaidinga pozicija tų, kurie savo nuomonę laiko vienintele teisinga ir neatsižvelgia į savo partnerio nuomonę. Tikėtina, kad tokio žmogaus pozicija dialoge yra būti pirmoje vietoje (jis protingesnis už visus).

Psichologo patarimas

Aukščiau buvo pateikti patarimai, kaip pagerinti santykius šeimoje ir ką dėl to turėtų padaryti vyras ir moteris. Tačiau darbas stiprinant šeimą tuo nesibaigia, sveiki santykiai yra kiekvieno šeimos nario kasdienio darbo rezultatas. Tiems, kurie pasiruošę stengtis išsaugoti šeimyninę laimę, yra geros, palankios atmosferos namuose aprašymas ir patarimai, kaip ją išlaikyti.

 • Leidžiantis būti. Ši visuotinė charakteristika susijusi su įvairiais sutuoktinių santykių aspektais. Leiskite mylimam žmogui jaustis ir galvoti taip, kaip jis nori, tegul daro tai, ką išmano, tegul daro tai, ką išmano. Ir tada mainais taip pat gausite leidimą būti - tai sukurs harmoniją jūsų šeimoje.
 • Abipusė pagarba. Šis punktas yra ankstesnio tęsinys. Gerbkite partnerio mintis, jausmus, veiksmus – tuo grindžiami santykiai šeimoje ir viena iš jų stabilumo sąlygų.
 • Palaikykite vieni kitus. Šiek tiek fizikos: stalas su lūžusia koja tampa nestabilus ir krenta į vieną pusę. Tokia ir santykių prigimtis: nesant paramos iš jokios pagalbinės dalies – žmonos ar vyro – struktūra (šeima) tampa nestabili. Remdami savo sutuoktinį, prisidedate prie savo sąjungos saugumo.
 • Nuoširdumas ir atvirumas. „Mano namai yra mano pilis“. Šio posakio prasmė – ne tik vienas kito šeimos narių apsauga ir palaikymas, bet ir galimybė būti atviram, tikram, tokiam, koks esi. Žinoma, tai ne vienpusis priėmimo poreikis, bet ir gebėjimas priimti partnerio nuoširdumą.
 • Abipusis noras plėtoti santykius. Santykių vystymas prasideda nuo savęs tobulinimo. Todėl darnos šeimoje siekiantys sutuoktiniai nelaukia, kol partneris pasikeis, o pradeda nuo savęs. Vėliau antroji pusė stengsis neatsilikti nuo jo kelyje formuodamas geriausias savyje savybes.

Norėdami sužinoti teisingus vyro ir žmonos santykius, žiūrėkite kitą vaizdo įrašą.

be komentarų

Mada

Grožis

Namas