Augintiniai

Kokį augintinį geriau turėti bute?

Kokį augintinį geriau turėti bute?
Turinys
 1. Didelių ir mažų veislių šunys ir katės
 2. Maži mieli gyvūnėliai
 3. Varliagyviai ir ropliai
 4. Paukščiai
 5. Vabzdžiai

Gyvūnas bute yra džiaugsmas! Jie yra juokingi ir spontaniški, ypač vaikai bus patenkinti, kai namuose pasirodys augintinis. Vaikas mėgsta žaisti su jais, mokosi rūpintis ir atsakyti. Prieš nuspręsdami, kokį augintinį turėti bute, turite pasverti visus privalumus ir trūkumus. Atsižvelkite į gyvenimo sąlygas, laisvo laiko prieinamumą ir, žinoma, kiekvieno šeimos nario skonį bei pageidavimus.

Didelių ir mažų veislių šunys ir katės

Šunys yra protingi gyvūnai, puikiai dresuojami ir visa širdimi ištikimi savo šeimininkui. Šie gyvūnai reikalauja daug dėmesio sau, dievina, kai su jais žaidžia, kalbasi, vaikšto. Šunys gali būti gana įspūdingo dydžio. Didelių gyvūnų mėgėjams pristatome 10 didžiausių šunų veislių:

 • airių vilkšunis;
 • dobermanas;
 • Labradoras;
 • Niufaundlendas;
 • Vokiečių šuo;
 • komondoras;
 • Šv Bernardas;
 • Maskvos sargybos šuo;
 • Kaukazo ir Vidurinės Azijos aviganis;
 • Anglų, ispanų, pirėnų ir tibetiečių mastifai.

Didelis šuo yra ištikimas savo šeimininko gynėjas, su juo nėra baisu pasivaikščioti tamsoje.

Tačiau tokio gyvūno turinys turi savo specifiką. Jie turi daug energijos, kurią reikia išleisti. Šunį reikia vedžioti 2 kartus per dieną ir duoti pakankamai laiko perbėgti. Reikėtų pažymėti, kad pagal įstatymą, viešose vietose šuo turi būti su pavadėliu ir su antsnukiu.

  Katės gali nustebinti ir savo parametrais, pavyzdžiui, savanos aukštis ties ketera siekia 1 m, o svoris – 20 kg. Kitos didelės katės yra šios veislės:

  • Meino meškėnas;
  • chausie;
  • Norvegijos miškininkystė;
  • Sibiro.

  Didelės katės yra gražios! Jie grakštūs, įspūdingi ir išdidūs.Jie mėgsta žaisti ir bėgioti po butą. Kai kurias veisles, pavyzdžiui, savaną, rekomenduojama vaikščioti su pavadėliu. Nors katės yra savarankiškesnės nei šunys, jos taip pat prisiriša prie šeimininko ir nuobodžiauja, jei jis ilgam palieka.

  Dideliam gyvūnui laikyti bute reikia erdvios gyvenamosios erdvės.

  Ideali vieta jiems būtų vasarnamis ar privatus namas. Šunims gaminami voljerai ir izoliuotos būdos. Gyvūnas jaučiasi patogiai ir savo dydžiu negąsdina aplinkinių. Jei butas mažas, tuomet geriau rinktis „kompaktiškesnes“ šunų ir kačių veisles. Buldogai, korgiai, pudeliai, pomeranijos padarys jūsų gyvenimą linksmesnį ir įvairesnį, o „pliušinės“ britų ar paprastos naminės katės pripildys namus šiluma ir komfortu.

  Visų veislių katės ir šunys, nepaisant jų dydžio, gali sugadinti baldus ar suplėšyti tapetus pačioje matomiausioje vietoje. Ypač paaugliškas gyvūnas, nes jam reikia bėgioti, žaisti, galąsti dantis ir nagus. Jie nuperka katei specialų draskomąjį stulpelį, tačiau pripratinti prie jo prireiks laiko. Šunims tinka įvairūs sintetiniai kaulai ir žaislai, kuriais galite pagaląsti dantis. Juos reikia įsigyti specializuotose parduotuvėse, tik taip įsitikinsite, kad žaislas yra saugus šuniui.

  Maži mieli gyvūnėliai

  Jei norite mažiau vargo – gaukite gyvūną į narvą. Jam nereikia treniruotis tualetu, vaikščioti ir valyti plaukus visame bute. Užtenka išsirinkti tinkamą namą, įberti pjuvenų, pašerti gyvūną ir palaikyti švarą jo namuose. Išsamiau apibūdinkime gyvūnus, kurie laikomi narvuose.

  • Žiurkėnai yra juokingi graužikai. Jie mėgsta bėgti ratu, miegoti susisupę į kamuolį ir valgyti, linksmai kimšdami skruostus maistu. Yra daug šių graužikų veislių, kurios skiriasi spalva ir dydžiu. Populiariausios yra ilgaplaukės angoros ir sirijos, kurios gali būti auksinės, juodos, pilkos ir baltos spalvos.
  • jūrų kiaulytės - gyvūnai tankiu kūnu ir trumpomis kojomis. Jie gali būti vėžlio, baltos arba raudonos spalvos. Dieną jie nuolat ką nors kramto, pavyzdžiui, žolę, vaisius ir daržoves. Kartais jie skleidžia girgždėjimą, kuris rodo nepasitenkinimą ar alkį.
  • Dekoratyvinės žiurkės - protingi ir greito proto graužikai. Pritaikytas mokymui ir prisirišęs prie savininko. Jie mėgsta leisti laiką savo rankose. Jie švarūs, atsipalaiduoja viename kampe. Jei narvas bus išvalytas laiku, bute nebus kvapo.
  • Šinšilos - žvėrys puošniais kailiais, dėl kurių jie medžiojami ir veisiami specialiuose ūkiuose. Tačiau šie gyvūnai laikomi namuose. Jiems reikia erdvaus narvelio, kurio mažiausias dydis yra 50 × 70 cm, arba geriau voljero. Dieną šinšila dažniausiai miega, o naktį budi: ėda, galanda dantis, šokinėja ir nuolat kažkuo ošia. Dėl šios priežasties narvelio negalima statyti miegamajame.
  • Dekoratyviniai triušiai - ramūs ir nepretenzingi augintiniai. Gyvūną galima laikyti erdviame voljere arba mažame narve. Pastaruoju atveju „ausytą“ kartais reikia paleisti pašokti, nuolatinis sėdėjimas ankštoje erdvėje blogai atsiliepia triušio sveikatai ir nuotaikai.
  • Šeškai - gyvūnai pailgu kūnu ir minkštu kailiu. Jei suteiksite jiems laisvę, jie įlįs į kiekvieną plyšį ir išgraužs visą butą. Dėl šios priežasties daugelis žmonių mieliau juos laiko erdviuose narvuose, leidžiančius bėgioti tik kelis kartus per dieną. Žmonės, turintys uoslę, turėtų žinoti, kad gyvūnas turi specifinį kvapą, kuris patinka ne visiems.

  Narvas su augintiniu dedamas toli nuo skersvėjų ir tiesioginių saulės spindulių.

   Į jį įdėjo namą, dubenį maistui, gertuvę ir padėklą. Taip pat įrengtas nedidelis konteineris su smulkiu smėliu, kurio pagalba gyvūnai valo kailinius. Prižiūrėti augintinio namus nėra sunku: kas 3-4 dienas reikia išmesti maisto likučius, atgaivinti vandenį ir keisti pjuvenas.

   Varliagyviai ir ropliai

   Mėgstantys neįprastus egzotiškus gyvūnus turėtų atkreipti dėmesį į varliagyvius ir roplius.Jiems būtina įrengti terariumą ar akvaterariumą, kuriame būtų atkurta natūralioms sąlygoms artima aplinka. Pavyzdžiui, dykuma, atogrąžų miškas arba pusiau vandens aplinka. Pateikiame visą nepretenzingiausių terariumo gyventojų sąrašą.

   • Achatina - sraigės yra didelės, gali užaugti iki 20-30 cm.Joms nereikia ypatingo dėmesio, jas labai lengva prižiūrėti. Jiems kaip namelis pasirenkamas konteineris su dangčiu, kurio dugnas padengtas storu durpių substrato sluoksniu.
   • Tritonai - mieli varliagyviai. Namuose jie įkurdinami vandens pripildytame inde su žemės plotais – akvaterariume. Tritonams kartą per metus būna dviejų savaičių poilsio laikotarpis, jie pasirenka sau patogią vietą ir nerodo jokio aktyvumo.
   • Tvenkinio slankiklis - puikus plaukikas! Visaverčiam gyvenimui jiems prireiks ir akvaterariumo, kuriame, be ultravioletinių lempų, dedamos ir kaitrinės lempos. Gamtoje šios rūšies vėžliai po aktyvaus maudymosi mėgsta kaitintis saulėje.
   • Centrinės Azijos vėžlys Labai draugiškas ir taikus gyvūnas. Ją galima išmokyti ranka, tada, susisiekusi su savininku, ji nepaslėps galvos kiaute. Yra erdviuose sausuose terariumuose. Jei gyvūną įdedate į per mažą indą, jis tampa neramus ir gali bandyti ieškoti išeities.
   • Gecko - maži driežai su įvairiomis spalvomis. Pradedantiesiems patariama turėti leopardo gekoną, dar vadinamą dėmėtuoju eublefaru. Gekonai gali nusimesti uodegą, tačiau neturėtumėte jų provokuoti, nes naujoji nebus tokia lygi ir graži.
   • Varlės - įdomaus elgesio varliagyviai. Populiariausia ir lengviausia prižiūrėti – raudonaakė medžių varlė. Šios varlės turi gražią spalvą: spalvotos juostelės žalio kūno šonuose ir ryškiai raudonos akys. Jie gali keisti spalvą priklausomai nuo išorinių sąlygų.
   • Gyvatės - ramaus nusiteikimo ropliai. Yra daug rūšių, kurios skiriasi dydžiu, spalva, elgesiu ir laikymo sąlygomis. Yra mažų gyvačių, kurių ilgis neviršija 12 cm, bet yra tiesiog milžinų, užaugančių iki 10 m. Pradedantiesiems nuo miniatiūrinių rūšių rekomenduojame kukurūzų gyvatę, o norintiems didesnio gyvūno – Kalifornijos karališkąją gyvatę. , siekia 1,5–2 m.

    Dauguma išvardytų roplių ir varliagyvių yra plėšrūnai. Todėl jų racione turėtų būti visų rūšių vabzdžių ar mažų gyvūnų.

    Pavyzdžiui, gekonas šeriamas vorais, tarakonais, musėmis, o gyvatė – pelėmis ir varlėmis. Gyvačių šėrimas nėra silpnaširdis procesas, todėl per daug jautriems viskam gyvam šio roplio priežiūros geriau atsisakyti.

    Paukščiai

    Jei norite, kad jūsų namai prisipildytų skambančių čiulbėjimo – gaukite paukštį. Juos lengva prižiūrėti, galima ilgam palikti ramybėje, be to, jie neturi kvapo. Trūkumai – tik iš narvo besipilantis kraikas ir kai kurių rūšių keliamas triukšmas. Jei laisvą dieną norite išsimiegoti, narvą geriau uždenkite tankiu audeklu: tamsoje paukščiai elgiasi tyliai. Apsvarstykite populiariausius paukščius, kurie laikomi namuose.

    • Papūgos - vienas ryškiausių ir gražiausių paukščių. Dažniausiai butuose yra žalios arba mėlynos banguotos papūgos. Tačiau yra daug kitų įdomių rūšių. Pavyzdžiui, pilka, kakadu, kakadu, meilės paukščiai. Papūgą galima išmokyti kalbėti; daugelis jas perka būtent šiam tikslui. Tačiau norint, kad augintinis kalbėtų, reikia kasdien treniruotis.
    • Kanarai - vikrūs ir judrūs paukščiai. Juos galima išmokyti ranka. Jei norite klausytis paukščių čiulbėjimo, tuomet geriau pirkite patiną, kanarėlių patelės negieda.
    • Amadinai - šviesūs ir linksmi paukščiai. Kai kurios rūšys turi labai gražią plunksną. Dažniausiai pasitaiko zebriniai kikiliai – peleninės spalvos paukščiai išraiškingais raudonais skruostais.

     Prijaukinami paukščiai laikomi narve, kuriame įrengta girdykla, lesykla, laktos.Kad augintiniui nebūtų nuobodu, pastatykite veidrodį ir pakabinkite varpelį.

      Narvelio negalima statyti prie lango, plunksnuotasis augintinis gali peršalti nuo skersvėjo. Paukščiai yra gana trapūs sutvėrimai ir lengvai sužeidžiami – tai reikėtų atsiminti juos paimant.

      Laukinių paukščių rūšis galima laikyti ir namuose. Nelaisvėje puikiai gali gyventi starkis, bukas, siskinas ir lakštingala. Jie pripranta prie savininko ir su juo su malonumu bendrauja. Kai kurios atsiveda antis, šis paukštis nesėdi narve, o laisvai juda visame bute. Ją galima prisijaukinti, ji puikiai tinka treniruotėms. Ir kad paukštis nesugestų aplink namus, jie užsidėjo vystyklą.

      Vabzdžiai

      Jei norite nustebinti svečius, įsigykite egzotišką vabzdį: Madagaskaro tarakoną ar raudonsparnį vabzdį. Jie laikomi vabzdžiuose su žeme ir gyvais augalais. Vabzdžiai reikalauja minimalaus dėmesio, jie nekelia triukšmo ir neskleidžia kvapo. Indelis su tokiu augintiniu neužims daug vietos, jį galima saugiai pastatyti ant stalo.

      Pastaruoju metu populiarėja skruzdžių ferma arba formikarija – tai permatomas konteineris, susidedantis iš kelių kamerų, kuriose apgyvendinta skruzdžių kolonija.

      Galite stebėti jų gyvenimą, tai labai įdomu. Šių vabzdžių kolonijoje susidaro griežta hierarchija, kiekviena turi savo profesiją ir statusą. Dirbtinį skruzdėlyną prižiūrėti nesunku, tačiau tai daryti būtina reguliariai. Pradedantiesiems patariama rinktis mirmicinų šeimos skruzdėles.

      Kad ir kokį augintinį beturėtumėte namuose, už jį turite prisiimti atsakomybę. Tai gyvas padaras, kuriam reikės net ir minimalios priežiūros. Būtina teisingai apskaičiuoti savo jėgas ir galimybes: ar galite maitinti gyvūną pagal jo poreikius, vaikščioti su juo ar laiku apsivalyti jo narve. Jo gyvenimas dabar yra jūsų rankose.

      Apie naminius gyvūnėlius, kuriuos be nereikalingo vargo galima laikyti net ir mažoje patalpoje, aprašyta žemiau esančiame vaizdo įraše.

      be komentarų

      Mada

      Grožis

      Namas