Svetainės dizainas ir interjeras

Viskas apie svetainės interjero dizainą

Viskas apie svetainės interjero dizainą
Turinys
 1. Kuris kambarys yra salė?
 2. Matmenys (redaguoti)
 3. Formos
 4. Atsižvelgiame į savybes
 5. Kambarys be lango
 6. Stiliaus sprendimai
 7. Spalvų schema
 8. Grindų, sienų ir lubų apdaila
 9. Apšvietimas
 10. Baldų išdėstymas
 11. Dekoras
 12. Kaip zonuoti?
 13. Į ką atsižvelgti rengiant dizaino projektą?
 14. Idėjos ir patarimai
 15. Gero dizaino pavyzdžiai

Kiekvienas žmogus savo namuose stengiasi sukurti ne tik stilingą dizainą, bet ir tikrai jaukų kampelį, kuriame mielai susirinks visi šeimos nariai ir draugai. Svetainė gali būti ideali vieta tam.

Apsvarstykite visas tokio kambario ypatybes ir harmoningo dizaino niuansus.

Kuris kambarys yra salė?

Svetainė yra labai funkcionalus kambarys, kuris dažnai vadinamas holu. Šios sąvokos, nors ir turi skirtingą kilmę, reiškia maždaug tą patį, kai reikia apibūdinti kambarius bute. Pažvelkime atidžiau į jų atsiradimą, taip pat išsiaiškinkime, ar salė yra svetainė.

Sąvoka „salė“ atsirado senovėje Prancūzijoje, o teisingas tarimas buvo moteriškas – „salė“. Šiuo terminu buvo vadinami dideli, erdvūs kambariai su minimaliu baldų atributų skaičiumi, skirti svečiams priimti. Dažniausiai salėse vykdavo baliai, šokiai ir kiti pramoginiai renginiai, o kartais net ir socialiniai susibūrimai.

Svetainė yra kažkas jaukesnio ir, palyginti su sale, netgi asmeniška ir šiek tiek intymesnė.

Reikalas tas, kad svetainė nuo seno buvo skirta ir svečiams susitikti, tačiau tai buvo tik siauras ratas žmonių, ypač artimų namo savininkui. Vakarai leisdavosi konfidencialiuose pokalbiuose ir nedidelio masto šeimos šventėse.

Šiais laikais gyvenamieji kambariai dažniausiai vadinami holais, ypač jei juose yra erdvė, kurioje telpa daug svečių. Tačiau verta į tai atkreipti dėmesį salė vis dar yra platesnė sąvoka, reiškianti daug daugiau, pavyzdžiui, sporto salė, šokių salė, kinas, o terminas „svetainė“ visiškai apibūdina patalpos paskirtį ir neturi jokių kitų reikšmių.

Matmenys (redaguoti)

Svečių priėmimo kambario dydis gali būti visiškai skirtingas, viskas priklauso nuo bendro gyvenamojo ploto ir nuo jo savininkų pageidavimų. Žinoma, didelėje erdvioje patalpoje puotauti ir susirinkti draugus kur kas maloniau, tačiau dėmesio neliks ir mažas jaukus kampelis.

Viduje 30 kv. m, vietos užtenka gana dideliems ir tuo pačiu patogiems baldų atributams. Pavyzdžiui, plačios sofos su didelėmis pagalvėmis, masyvios spintos ir didelis kavos staliukas. Taip pat galite įsigyti namų kiną ir didelio ekrano televizorių, kuris pravers žiūrėti filmus su visa kompanija ar su šeima.

Šiek tiek mažiau erdvi yra svetainė, kurios plotas 25 kv. m, kuriam galima parinkti ir gana didelius baldų bei dekoro elementus. Toks kambarys gali būti kvadratinis arba stačiakampis, todėl baldus reikia išdėstyti pagal šiuos parametrus.

Bet patalpoje, kurios parametrai 13-14 kv. m turės atidžiau apgalvoti išdėstymą ir būti šiek tiek kuklesni renkantis baldų priedą... Jums gali tekti net apsieiti su sofa, moduline televizoriaus sienele ir kai kuriais dalykais.

11-12 kv.m patalpoje apstatymas bus kur kas kuklesnis. m. Šiuo atveju situacija tiesiogiai priklauso nuo kambario formos, nes kvadratinė svetainė leidžia sutelkti kompaktiškus baldus viduryje, o stačiakampė leidžia baldų atributus išdėstyti tik palei sienas.

Formos

Daugeliu atžvilgių svetainės dekoras priklauso nuo kambario formos, kuri gali būti visiškai įvairi, nes šiuolaikinės technologijos ir išdėstymas tai visiškai leidžia.

Kaip jau sakyta, kvadrato forma yra universalesnis ir leidžia kompaktiškai ir šiuolaikiškai išdėstyti visus reikalingus baldus. Be to, ši forma laikoma patogesne ir praktiškesne apšvietimo požiūriu, nes net centrinė liustra gali skleisti šviesą į visus kambario kampus.

Taip pat yra išdėstymai su ilgais siaurais kambariais, kurio dizainas gali būti šiek tiek sudėtingas.

Kad kambarys neatrodytų mažas, reikės pasirūpinti specialiu sienų dizainu, kuris padės vizualiai padidinti erdvę. Tam padės šviesios spalvos ir veidrodiniai paviršiai.

Daug rečiau galima rasti patalpų apvali forma, baldų užpildymą ir dizainą sugalvoti nebus taip paprasta. Tokiais atvejais galite suglumti gamindami išskirtinius pagal užsakymą pagamintus baldus, kurie bus tinkamos formos ir harmoningai derės prie interjero.

Taip pat galite sutikti pailgus apvalius kambarius - ovalo formos. Jų išdėstymo ir dizaino rekomendacijos bus tokios pačios kaip ir apskritimo atveju.

Atsižvelgiame į savybes

Prieš pradedant tiesiogiai kurti tokio kambario dizainą, būtina atsižvelgti į visas jo savybes, kurios gali turėti įtakos tiek kambario išvaizdai, tiek funkcionalumui.

Be to, tam tikros savybės gali tapti kliūtimi perkant tą ar kitą baldą, taip pat tam tikros rekomendacijos dėl jų išdėstymo.

Pereinama svetainė

Dažnai yra išplanavimo su vadinamosiomis gyvenamosiomis patalpomis. Tai žymi patalpas, kurios yra tarpinės tarp kitų. Pavyzdžiui, tarp prieškambario ir virtuvės arba tarp valgomojo zonos ir miegamųjų kambarių.Toks kambario išdėstymas netgi gali būti vadinamas šiek tiek centriniu, nes norint patekti į kitą buto tašką, būtinai turėsite jį pereiti.

Tokio kambario ypatumas yra tas jame yra keletas durų, galbūt net kelios sienos, todėl baldus pastatyti išilgai sienų gali būti sunku.

Dažniausiai tokiose patalpose sofos ir foteliai yra kambario centre, o spintos ir televizoriaus stovai – prie sienų, kur tai leidžia erdvė.

Taip pat galite apsvarstyti galimybę tarp durų dėti mažas spinteles.

Be to, Planuojant tokį, būtina pasirūpinti vidinių durų dizainu ir iš anksto pagalvoti, ar jos bus su durimis, ar pateiktos gražių arkų pavidalu.

Perėjimui tarp miegamojo ir svetainės durys yra labiau būtinybė nei koks nors dekoro elementas, tačiau jų nebuvimas yra gana priimtinas tarp svetainės ir virtuvės zonos.

Su balkonu

Svetainės su balkonu taip pat turi nemažai funkcijų. Pavyzdžiui, jose taip pat yra dvi durų angos, dėl kurių baldai gali būti išdėstyti taip pat, kaip ir išplanuojant kambarį. Reikėtų pažymėti, kad šis metodas nėra tokių patalpų sunkumas ar trūkumas, o priešingai, jis yra plačiai populiarus.

Be to, šiltuoju metų laiku balkonas gali tapti savotiška vasaros veranda, kurioje svečiai taip pat gali susirinkti arbatos puodeliui, taure vyno ir maloniam pokalbiui. Jam reikia tik pasirinkti gražius vasarinius baldus, taip sukuriant tinkamą atmosferą.

O kai kuriais atvejais pirmenybę teikia nuomotojai atsikratyti sienos, skiriančios kambarį nuo balkono, ir sutvarkyti bendrą erdvę su gražiais panoraminiais langais. Reikėtų nepamiršti, kad tokiais atvejais reikės visiškai pakeisti stiklo paketus, taip pat kapitalinę izoliaciją ir galingų šildymo prietaisų montavimą, nes balkono plotas visada yra daug šaltesnis nei erdvė kambaryje.

Abu variantai gali būti funkcionalus pagrindinės erdvės papildymas arba visiškai atskira zona, kuri taps kambario akcentu ir džiugins svečius.

Svetainės studija

Svetainė-studija – tai kambarys, dažniausiai derinamas su virtuvės zona, todėl gali būti įrengtas ir kaip valgomasis. Šio išdėstymo pranašumas yra tas Svečius visada galima suburti jaukioje vietoje ir neišeiti iš gretimo kambario atsigaivinti ir gerti. O tarp trūkumų galima pastebėti galimą interesų konfliktą tarp norinčių atsipalaiduoti prie televizoriaus ir tų, kurie šiuo metu užsiima maisto gaminimu ir gali sukelti nereikalingą triukšmą.

Norint, kad toks kambarys būtų patogesnis, būtina pagalvoti apie kompetentingą darbo virtuvės erdvės, valgymo zonos ir poilsio zonos apibūdinimą.

Ir jei antroji ir trečioji zonos gali būti harmoningai suderinamos, tada pirmą beveik visada reikia zonuoti.

Tam gali būti naudojami įvairūs baldai, tokie kaip stelažai su lentynomis ar aukštais baro skaitikliais, specialios vertikalios žaliuzės ar dekoratyvinės užuolaidos, stumdomų durų pertvaros ar gipso kartono konstrukcijos ir daugybė kitų variantų.

Be to, rekomenduojama, kad poilsio zona ir virtuvės zona būtų tam tikru atstumu viena nuo kitos, o geriausia – skirtinguose kambario galuose.

Kambarys be lango

Dažnai pasitaiko atvejų, kai renkantis kambarį gyvenamajam kambariui organizuoti pasirenkamas kambarys, kuriame nėra langų. Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti reikšmingas trūkumas, nes dienos šviesa suteikia jaukumo atmosferą ir visada nudžiugina, tačiau langų nebuvimas gali būti naudingas, atsižvelgiant į kitus svarbius niuansus.

Pavyzdžiui, pirmiausia reikia užtikrinti, kad patalpoje būtų pakankamai gryno oro, ypač jei jis ribotas ir turi vieną įėjimą.

Su pravažiuojamomis patalpomis be langų viskas yra daug paprasčiau, nes jie vėdinami sukuriant skersvėjų ir nebus sunku.

Be to, patalpoje be dienos šviesos apšvietimas turi būti gerai organizuotas, kad prireikus galėtumėte sukurti intymią atmosferą kambaryje su prieblanda arba draugišką, palankią bendravimui - su visa ryškia šviesa.

Taip pat bendrą kambario interjerą rekomenduojama padaryti kuo šviesesnį, su ryškiomis detalėmis, kad nesant langų neatrodytų tamsu ir niūru. Svetainė turi sukurti saugumo ir atsipalaidavimo, o ne nerimo jausmą. O jei prie baldų pridėsite daug medžiaginių detalių ir pagalvių, tuomet kambarys nušvis naujomis spalvomis ir bus patogesnis.

Palėpėje

Mansarda dažniausiai vadinama patalpa viršutiniame namo aukšte, kuri priklauso mansardai, kuri aktyviai eksploatuojama. Taip pat prie mansardinių butų galima priskirti daugiapakopius butus, esančius viršutiniuose namų aukštuose ir su langais stogo paviršiuje. Tai yra, dienos šviesa visada patenka į kambarį iš viršaus, o tai yra neabejotinas pranašumas.

Toks langų išdėstymas suteikia daug daugiau galimybių išilgai sienų išdėlioti didelius baldus, pavyzdžiui, spinteles ar indų dėžes. Be to, visada bus kur papildyti interjerą stilingu originaliu paveikslu, kuris taip pat turės teigiamos įtakos bendrai dizaino koncepcijai.

Paprastai tokiose patalpose sienoje gali būti tik viena durų anga arba jos visai nėra, jei kambarys yra viršutiniame privataus namo aukšte. Šiuo atveju įėjimas į palėpės kambarį yra tiesiai grindyse.

Stiliaus sprendimai

Stiliaus krypčių įvairovė leidžia suprojektuoti tam tikrą kambarį pagal bet kokius skonio pageidavimus, o stilių maišymas leidžia sukurti tikrai neįprastą ir unikalų interjerą. Pažvelkime atidžiau į populiariausius gyvenamųjų kambarių stilistinius variantus.

Populiarumo niekada neprarandanti klasika turi būdingų bruožų, būdingų tik šiam stiliui. Daug pretenzingų baldų elementų, gausybė krištolo, sidabro ir auksavimo, taip pat kambarių dekoravimas kolonomis – visa tai suteikia klasikiniam stiliui daugiau blizgesio ir prabangos.

Taip pat baldų atributika tokiame interjere gali būti papuošta grakščiais gėlių ornamentais ir ažūriniais raižiniais, o patį interjerą papildo tūriniai šviestuvai, senovinės žvakidės ir storos užuolaidos.

Provanso stilius gyvenamajame kambaryje yra tai, ko jums reikia norint sukurti jaukų ir intymų kampelį. Daugybė natūralių elementų ir natūralių medžiagų padės sukurti šilumos ir ramybės atmosferą, o švelnūs atspalviai suteiks kambariui rafinuotą išvaizdą.

Be komforto atmosferos, šiame stiliuje yra ir gaivumo bei romantizmo natų. Panašus efektas pasiekiamas naudojant grubius paviršius, naudojant senus baldus ir naudojant audinius, megztus ir vilnonius elementus.

Didelės laisvos erdvės buvimas ir minimalus baldų kiekis yra būdingi palėpės stiliaus bruožai, kuris atrodo kiek kasdieniškai ir drąsiai, bet tuo pačiu yra neįtikėtinai stilingas ir populiarus.

Šiai stilistikai būdingi grubūs dizaino elementai, pavyzdžiui, plytų mūras arba atsitiktinai užteptas tekstūruotas tinkas. Taip pat atitinkami dekoratyviniai elementai naudojami kaip neįprastos formos baldai, originalūs paveikslai ir nuotraukos, taip pat įvairūs gatvių ženklai, plakatai ir net kelio ženklai.

Tvirtas ir rafinuotas Angliškas stilius gali būti ne visai tinkamas svetainei dekoruoti, nes visa jame esanti baldų atributika ir medžiagos atrodo kiek griozdiškai ir vizualiai apsunkina erdvę.

Atskirai verta pabrėžti modernų stilių, kuriam būdingi praktiškumas ir patogumas. Visi baldų atributai turi būti kuo universalesni, kompaktiškesni ir funkcionalesni.Be to, kuriant modernų stilių, nenaudingų priedų naudojimas neleidžiamas be jokio kito tikslo, išskyrus dekoro.

Spalvų schema

Kartais gana sunku apsispręsti dėl spalvinių sprendimų svetainės interjero dizaine, nes svarbu ne tik pasirinkti malonius atspalvius, bet ir teisingai juos derinti tarpusavyje. Dažnai galite rasti interjerą, perkrautą spalvomis arba, priešingai, su ryškių detalių trūkumu. Norėdami išvengti tokių problemų, rekomenduojama atidžiai išstudijuoti visus šio klausimo aspektus.

Pavyzdžiui, reikia turėti omenyje, kad sodrios ir tamsiai mėlynos spalvos gausa interjere yra gana reta ir atrodo kiek vulgariai ir neskoningai. Tačiau naudojant mėlynos detalės kaip dekoras gana tinkamas ir atrodys labai stilingai.

Šis atspalvis puikiai dera su balta, pilka, mėlyna ir kitomis šaltomis šviesiomis spalvomis.

Alyvinis atspalvis tokio kambario interjere jis gali būti pateiktas dviem versijomis - prisotintas šviesus arba blyškus ir subtilus. Ir jei pirmasis variantas daugiausia naudojamas baldų pristatymui, tada antrasis gali tapti pagrindiniu kambario dizaino atspalviu. Taip pat, be šių spalvų, puikiai tiks ir violetinis tonas.

Rudi atspalviai svetainės interjere yra gana dažni, nesvarbu, ar tai būtų tamsūs, ar šviesesni ir švelnesni... Baldų atributika ar grindų dangos paprastai dekoruojamos tamsiomis spalvomis, o šviesios naudojamos kaip lubų ir sienų apmušalai bei smulkūs medžiaginiai aksesuarai.

Labai populiarus pasteliniai atspalviai interjero dizaine, ypač kai kalbama apie pudrinius, vanilinius, švelnius šviesiai mėlynus ir šviesius mentolio atspalvius. Dažniausiai šiomis gėlėmis puošiamos sienos, pagalvėlės ar gražios staltiesės bei servetėlės ​​ant stalo. Tokios svetainės atrodo labai švelniai ir tikrai jaukiai.

Labai įspūdingai atrodo pistacijų atspalvis projektuojant patalpas, pabrėžiant visus jo privalumus. Be to, šis tonas yra universalus ir organiškai derinamas tiek su tamsiomis, tiek su šviesiomis grindimis. Tačiau užpildydami kambarį turėtumėte vengti rinktis ryškių agresyvių spalvų baldus, nes tokiu atveju interjeras pasirodys margas ir nepatogus.

Grindų, sienų ir lubų apdaila

Kalbant apie kambario dekoravimą, turite būti ypač atsargūs ir išrankūs. Nuo naudojamų medžiagų tiesiogiai priklauso ne tik svetainės išvaizda, bet ir šios patalpos tarnavimo laikas, taip pat originalios išvaizdos išsaugojimas. Be to, nuo kai kurių niuansų priklausys ir erdvės funkcionalumas.

Pavyzdžiui, svarbų vaidmenį atlieka ne tik įėjimo vieta, bet ir durų atsidarymo bei uždarymo kryptis.

Jei naudojate durų knygą ar kitą variantą, turintį slankiojantį mechanizmą, tada jo judėjimo kryptis neturi reikšmės, o montuojant įprastą durų varčią, ji turi būti padaryta taip, kad atsidarytų į išorę, kad būtų sutaupyta vidinė erdvė.

Nepriklausomai nuo to, ar durys turi duris, ar yra įrengtos be jų, jos bet kokiu atveju turi būti atitinkamai dekoruotos. Ir jei, esant drobei, bus pakankamai gražių šlaitų, tada anga be durų suteikia erdvės dizaino vaizduotės polėkiui. Anga gali būti apdailinta tinku arba apklijuoti tapetais, tada jis neišsiskirs, bet gali būti papuoštas gražia arka su raižytais elementais arba gaminiu su mažomis lentynėlėmis didesniam funkcionalumui.

Norėdami papuošti tokio kambario sienas, jūs negalite naudoti drėgmei atsparios dangos, nes gyvenamasis kambarys retai susiduria su skysčių patekimo problema. Puikiai tiks kokybiški tapetai, medinės sienų plokštės arba dekoratyvinis tinkas, kuria ant sienos galite sukurti tekstūruotą tekstūrą.Be to, labai dažnai naudojamas dažai ir lakai ir nuotraukų koliažai.

Puikiai tinka kaip grindų danga laminatas arba parketlentėkurios turi pakankamai jėgų. Taip pat leidžiama naudoti linoleumą ir kilimą su maža krūva, nes ilgi pluoštai gali susipainioti ir susivynioti. Neatmetama galimybė ir keramikinė plytelė, ypač namuose tų, kurie mėgsta vakarą leisti triukšmingoje kompanijoje prie kaljano.

Kalbant apie lubų dizainą, čia galite duoti valią vaizduotei ir apsvarstyti visas galimybes. Gali būti tapetai, dažomos plytelės, paprasta apdaila dažikliais, pakabinamos konstrukcijos ar tamprūs audiniai, ir apdaila ta pati dekoratyvinis tinkas.

Apšvietimas

Organizuojant apšvietimą salės erdvėje, reikia atsižvelgti į keletą niuansų.

 • Centrinis apšvietimas bus vietoje, jei pagrindinė baldų atributika išsidėsčiusi patalpos centre ir koncentruota pagrindinė pramogų vieta.
 • Jei kambaryje yra kelios kėdės, rekomenduojama dėti prie jų papildomas apšvietimo šaltinis. Pavyzdžiui, sieniniai šviestuvai ar elegantiški toršerai.
 • Kai kuriais atvejais naudojami LED spalvotos juostelės, esantis lubų erdvėje palei karnizą ar kitose vietose. Spalvotas apšvietimas padės praskaidrinti atmosferą ir sukurti tinkamą atmosferą triukšmingam vakarui su draugais.
 • Leidžiama naudoti apšviestos spintelės ar lentynos, kurios dėka galite sukurti intymią prieblandos atmosferą romantiškai aplinkai.
 • Taip pat gana dažnas taškinis lubų apšvietimas... Pavyzdžiui, nedideli apskriti šviestuvai, esantys virš tam tikrų baldų ar svetainės zonų, kurie turi atskirus jungiklius ir gali veikti nepriklausomai vienas nuo kito.

  Taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, kad organizuojant apšvietimą dažnai naudojami skirtinguose kambario galuose esantys jungikliai, kad bet kuriuo metu būtų galima įjungti arba išjungti bet kurią šviestuvų dalį.

  Baldų išdėstymas

  Baldų išdėstymas vaidina labai svarbų vaidmenį projektuojant bet kurį kambarį, nes būtent šiame procese galite ištaisyti kambario trūkumus, atkreipdami dėmesį į privalumus, taip pat žaisti su erdve, kad pakeistumėte jos vizualumą. suvokimas.

  Kaip minėta anksčiau, Sėkmingiausias baldų atributikos išdėstymas erdvioje svetainėje yra centrinis minkštų baldų ir spintelių išdėstymas aplink kambario perimetrą. Su tokiu išdėstymu galite vizualiai zonuoti erdvę nenaudodami jokių papildomų detalių, nes patys baldai bus tokios detalės.

  Taip pat, jei yra laisvos vietos, sofas ir fotelius galima išdėstyti raidės "P" forma, o centre galima pastatyti nedidelį kavos staliuką, ant kurio visada galėsite pasidėti kino vakarui skirtus gėrimus ir užkandžius. .

  Jie padės ištaisyti erdvės trūkumus ir šiek tiek vizualiai padidinti kampines spinteles daiktams ar indams. Modeliai be šoninių lentų yra ypač populiarūs, tačiau dažnai atrodo, kad jie yra mažiau erdvūs, nors tokių gaminių gylis rodo ką kita. Tokia baldų atributika, sumontuota bent dviejuose svetainės kampuose, padės sušvelninti jo kontūrus ir neužims per daug vietos.

  Jei neplanuojate užpildyti kambario dideliu kiekiu baldų, tačiau vietos sandėliavimui vis tiek reikia, rekomenduojama įsigyti žemą, bet ilgą spintelę, kuri bus išdėstyta palei sieną, taip pat sienines spinteles ar lentynas.

  Ant spintelės galima pastatyti bet kokio dydžio televizorių, o spintelės ir lentynos tinka indams ar dekoratyviniams daiktams laikyti.

  Taip pat į tokio kambario karkasą puikiai įsilies minkšti pufai ir nedidelės funkcionalios komodos.

  Dekoras

  Dekoratyviniai elementai absoliučiai bet kokio kambario interjere bus tik privalumas, jei jie naudojami protingais kiekiais ir parinkti atsižvelgiant į interjero stilių ir bendrą idėją.

  Pavyzdžiui, ryškių gėlių puokštė bus baltų tonų su ryškiomis detalėmis interjero akcentas, tačiau pastelinių ir nuogų atspalvių dizaino kambaryje ji atrodys pretenzinga ir netinkama. Verta paminėti, kad gėlės labai dažnai yra kambario puošmena, nesvarbu, ar tai būtų nupjauti gyvi augalai, vazonai, ar dirbtiniai gaminiai.

  Mažos vazos ir didesni grindų modeliai, žvakidės, gražios figūrėlės ir net laikrodžiai dažnai naudojami kaip priedai. Visi šie daiktai gali būti tokio paties stiliaus kaip ir bendras interjeras, arba būti visiškai neutralūs, todėl yra universalūs bet kokiam kambariui.

  Gana neįprastas svetainės dekoras gali būti akvariumas. Nors jam reikia ypatingos priežiūros ir tam tikrų sulaikymo sąlygų, jis vis tiek vertas pinigų ir pastangų. Reikalas tas, kad kambarys su akvariumu ir jo gyventojais bus gyvesnis, o žuvų stebėjimas padės nusiraminti ir atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos.

  Be to, kaip dekoratyviniai elementai labai dažnai naudojami antklodės, lovatiesės, minkštos pagalvės, tekstilės apdaila.

  Kaip zonuoti?

  Labai dažnai gali tekti zonuoti erdvę, jei patalpos yra greta arba viena patalpa turi atlikti kelias funkcijas. Ryškiausi pavyzdžiai yra virtuvės, sujungtos su svetainėmis, arba nedideli kambariai, kuriuose turėtų būti svečių ir miegamojo erdvė.

  Virtuvės zoną nuo prieškambario erdvės padės atskirti gipso kartono pertvaros ar nedidelės baldų lentynos. Nereikėtų statyti per didelių konstrukcijų, nes jos neigiamai paveiks bendrą erdvę.

  Pakaks elementų, kurių aukštis ne didesnis kaip pusantro metro, kurie taip pat gali būti aprūpinti apšvietimu ir lentynomis.

  Užuolaidos gali būti naudojamos zonavimui. Be to, tokiems tikslams tinka tiek paprastos dvipusės drobės, tiek gaminiai ant grandinių, sudarytų iš karoliukų, taip pat romėniški modeliai su vertikaliu kėlimo mechanizmu. Ir jei pirmieji du variantai naudojami visiškai uždaryti vieną zoną nuo kitos, tai romėniškos žaliuzės atlieka pertvaros funkciją ir tik iš dalies padalija erdvę.

  Taip pat galite padalinti erdvę į zonas naudojant stovą su akvariumu, didelis stovas gėlių vazonams, taip pat dekoratyvinių raižytų pertvarų pagalba. Bet kuri iš šių variantų bus ne tik zonų atskyrimas, bet ir labai efektyvus dekoras.

  Į ką atsižvelgti rengiant dizaino projektą?

  Prieš pradedant išsamesnį svetainės interjero projekto kūrimą, būtina atsižvelgti į daugybę svarbių niuansų. Pavyzdžiui, individualios patalpų dydžių ir formų ypatybės, kurios visiškai atmeta galimybę naudoti paruoštus išplanavimus ir reiškia naujo, unikalaus konkrečiam kambariui tinkamo dizaino sukūrimą.

  Jei nesate tikri savo jėgomis ir abejojate, kad sugebėsite apgalvoti interjerą iki smulkmenų ir įgyvendinti savo planus, patartina kreiptis į dizainerių ir patalpų remontu užsiimančios įmonės pagalbą. . Dizaino idėjos kartais būna gana nestandartinės, todėl jas įgyvendinti gali tik profesionalai.

  Jei norite savo svetainėje pamatyti tikrai elitinį brangų interjerą, naudokite tinkamas aukščiausios kokybės medžiagas, kurios ne tik pasižymi būdinga išvaizda, bet ir yra aukštos kokybės bei ilgaamžiškumo, o tai reiškia, kad jos tarnaus daug ilgiau. nei pigesni.analogai.

  Jei jūsų tikslas yra maksimaliai sutaupyti ir sukurti ekonomiškesnį dizaino variantą, tuomet rekomenduojama rinktis pigesnes apdailos medžiagas ir baldų atributiką, taip pat griebtis gudrybių.

  Pavyzdžiui, kambario dizainas minimalizmo stiliumi, kuris sutaupys jus nuo nereikalingų priedų, taigi ir nereikalingų išlaidų.

  Kaimo namų gyvenamųjų kambarių privalumas yra tas statybos metu galite nustatyti reikiamą kambario formą ir parametrus. Su patalpomis bute viskas yra daug sudėtingiau, nes skydiniuose ir mūriniuose namuose dažnai draudžiama ardyti sienas siekiant padidinti erdvę. Teks pasielgti kitaip ir salę padaryti erdvesnę dėl dizaino gudrybių.

  Taip pat galite apsvarstyti galimybę su nedidelio podiumo statyba, ant kurios bus įrengta poilsio zona arba erdvė vaišėms. Tačiau šiuo atveju turėtumėte įsitikinti, kad podiumas neužima per daug vietos ir nesudaro kliūčių laisvam judėjimui po kambarį.

  Idėjos ir patarimai

  Na, kad jūsų svetainės interjeras pritrauktų dėmesį ir nustebintų draugus, rekomenduojama įsiklausyti į kai kuriuos profesionalų patarimus ir neįprastas idėjas.

  • Kad kambarys atrodytų šviesesnis ir erdvesnis, galite naudoti blizgančią įtempiamų lubų drobę. Geriausia laikyti neutralią baltą spalvą, nes kitų atspalvių pasirinkimai gali nesuteikti tokio efekto.
  • Jei leidžia kambario erdvė, rekomenduojama įsigyti U formos sofą su dekoruota nugara, kuri gali būti ir kambario centre. Šiame modelyje telpa daug daugiau žmonių nei paprastoje sofoje su papildomomis kėdėmis.
  • Stilingas interjeras retai turi monochromatinį sienų dizainą, dažniausiai tai yra neutralių tapetų ir drobių derinys su įdomiais ornamentais ir raštais.
  • Kad kambarys būtų funkcionalesnis, galite pasiimti miegamąją sofą. Tokiu atveju vėlai miegantys svečiai gali nakvoti ir patogiai išsimiegoti.
  • Jei reikia užpildyti tuščią erdvę ant sienų, rekomenduojama naudoti įprastus arba modulinius neutralaus rašto paveikslus, kurie patiks visiems jūsų šeimos nariams. Paprastai tokios nuotraukos harmoningai įsilieja į interjerą ir ilgai nenuobodžiauja.
  • Taip pat dizaineriai nerekomenduoja dekorui rinktis tekstilės su per ryškiu raštu, nes greitai norėsis ją keisti. Puikus pasirinkimas būtų neutralių spalvų gaminiai be rašto.

  Gero dizaino pavyzdžiai

  Rafinuotas, švelnių pastelinių spalvų svetainės stilius patiks švelnioms ir jautrioms prigimtims. Minkšta patogi sofa yra tam tikra riba tarp poilsio zonos ir valgomojo erdvės.

  Didelė U formos sofa puikiai dera svetainės interjere prislopintais pilkais ir rudais tonais. Kompoziciją papildo neįprastos detalės – originalus kavos staliukas ir supamasis krėslas.

  Ryškus virtuvės ir svetainės zonavimo pavyzdys naudojant gipso kartono pertvarą su įmontuotu televizoriumi. Interjeras dekoruotas neutraliomis šviesiomis spalvomis ir papildytas keletu ryškių detalių, kurios suteikia dar daugiau originalumo.

  Gražioje minimalistinėje svetainėje nėra nereikalingų detalių ir ji atrodytų kiek tuščia, jei ne ryškios detalės pagalvėlių ir paveikslų pavidalu. Didelis kavos staliukas, esantis tarp dviejų sofų, turi skaidrų stiklinį paviršių, todėl puikiai tinka tokiai aplinkai.

  Žemiau rasite pagrindines svetainės dizaino paslaptis.

  be komentarų

  Mada

  Grožis

  Namas