Baseinas

Hamamo taisyklės

Hamamo taisyklės
Turinys
 1. Ką pasiimti su savimi?
 2. Kaip dažnai galima lankytis?
 3. Kaip teisingai jį naudoti?
 4. Procedūros rekomendacijos

Hamamas yra viena iš visame pasaulyje žinomų vonių rūšių. Garų pirtyje turkiškoje pirtyje galima išsimaudyti ne tik rytiniame kurorte. Ji turėjo gerbėjų Europoje ir Rusijoje, kur panašios poros taip pat pradėjo susitikinėti. Be higienos procedūrų, Turkijoje apsilankymą hamame dažnai lydi susitikimai su draugais ar giminaičiais. Beveik visa diena praleidžiama įmonėje, laikantis tam tikrų taisyklių ir tradicijų.

Turkiška pirtis nuo rusiškos skiriasi labai didele drėgme ir žemesniais temperatūros rodikliais., todėl ji yra minkšta, patogi, švelni lyginant su kitų tipų pirtimis. Buitinėje garinėje sauso oro temperatūra gali siekti 70 ar 80 laipsnių, turkiškoje – eilės tvarka žemesnė. Į hamamą nedraudžiama ateiti sergantiesiems širdies ir kraujagyslių ligomis, tiesiog jų buvimas salėje, kurioje gana aukšta temperatūra, ribojamas iki pusvalandžio. Šios kategorijos žmonės negali lankytis rusiškoje pirtyje.

Ką pasiimti su savimi?

Norint apsilankyti hamame, nereikia jokių specialių papildomų daiktų (pvz., šluotų, kepurių), kurie yra rusiškos garinės pirties atributai. Pačioje turkiškoje pirtyje duodama viskas, ko reikia. Tačiau susipažinę su lankymosi taisyklėmis galite suprasti, kad visiškas nuogumas hamame nėra skatinamas, todėl gali prireikti maudymosi kostiumėlio ar sarongo prisidengti.

Pirtyje lankytojams dovanojamos specialios medinės šlepetės (tortukai), tačiau turintys nestandartinį dydį arba mėgstantys naudoti tik asmeninius daiktus, gali atsinešti savo pirties batus. Tas pats pasakytina ir apie rankšluosčius: palydovas tikrai išduos vieną kūnui, o antrą (didelį) uždengti suolą, ant kurio turite gulėti... Norintys turėti asmeninį rankšluostį gali jį pasiimti su savimi. Jei jums reikia asmeninės dušo želė, turėtumėte ją pasiimti ir iš namų.

Kaip jau minėta, turkiškoje pirtyje jie dažnai visą dieną praleidžia kompanijoje su draugais. Kad neliktų alkani, lankytojai su savimi atsineša lengvų užkandžių, kuriuos galima suvalgyti specialioje patalpoje. Pirties darbuotojai lankytojus vaišina arbata ar kitais gėrimais.

Kaip dažnai galima lankytis?

Apsilankymo turkiškoje pirtyje dažnumas ir laikas, kurį reikėtų praleisti, priklausys nuo sveikatos, tradicijų, laisvo laiko ir asmeninių pageidavimų. Jei imsime vidutinį skaičių, tai pakaks kartą per savaitę. Musulmonai tiki, kad hamamas apvalo sielą ir kūną, todėl vyras kartą per savaitę žmoną be nereikalingų sąlygų leidžia į pirtį.

Pradedantieji ir silpnos sveikatos žmonės gali apsistoti Hararete (šilčiausias kambarys vonioje) nuo 30 minučių iki valandos, su kitais apsilankymais laikas gali pailgėti. Kituose kambariuose laiko apribojimų nėra.

Jei laikotės senųjų turkiškų tradicijų, vyrai hamame gali lankytis nuo aušros iki pietų, o moterys – nuo ​​vidurdienio iki saulėlydžio. Šiandien, kai vyrams ir moterims gali būti suteikiamos skirtingos patalpos, šios tradicijos griebtis nebūtina. Apsilankymo turkiškoje pirtyje dažnumui įtakos turi ir masažo procedūros, kurias rekomenduojama atlikti po tam tikro laiko.

Kaip teisingai jį naudoti?

Rytų gyventojams pirtis asocijuojasi su apsiprausimu, kūno ir minčių švara. HKad apsilankymo hamame patirtis išliktų maloni, reikėtų išmokti tam tikrų elgesio taisyklių.

 • Neskubėkite, nesijaudinkite, atsipalaiduokite, pasinaudokite galimybe pagalvoti apie išmintinguosius ir amžinuosius.
 • Nebūkite visiškai nuogas, uždenkite kūną rankšluosčiu ar sarongu.
 • Likus valandai ar pusantros iki apsilankymo vonioje neturėtumėte valgyti, kad nepatirtumėte pykinimo priepuolių.
 • Į hamamą reikia ateiti blaivus ir nevartoti alkoholio viso apsilankymo metu.
 • Prieš atsisėsdami ar atsiguldami ant akmeninio suoliuko, turite pasitiesti rankšluostį. Tai daroma ne tik higienos sumetimais, bet ir siekiant apsaugoti organizmą nuo ilgalaikio karšto akmens poveikio.
 • Masažo procedūrų metu rekomenduojama pėdas laikyti pakeltas virš paviršiaus.
 • Baigę masažą ir visiškai atsipalaidavę, staigiai nesikelkite nuo suolo, tai gali sukelti galvos svaigimą.

Norint teisingai naudotis turkiška pirtimi, reikia žinoti ir jos struktūrą, iš kokių patalpų ji susideda. Tada tampa aišku, ką galima padaryti kiekviename iš jų. Hamamas yra padalintas į tris didelius kambarius.

 • Jamekan. Pirmas kambarys, į kurį patenka lankytojas. Jame yra kasos, kuriose galima atsiskaityti už paslaugas. Viršutinius drabužius galite palikti čia. Pagal turkų tradicijas šį kambarį puošia nedidelis fontanas.
 • Soguklukas. Šioje paruošiamojoje patalpoje nėra per karšta, ji neviršija žmogaus kūno temperatūros. Čia įrengti dušai ir tualetai.
 • Hararetas. Trečioji salė tiesiogiai susijusi su pirtimi. Aplinkos temperatūra yra 50-60 laipsnių, o drėgmė palaikoma 100%. Jame yra akmeniniai suolai, dažnai iš marmuro arba onikso, ant kurių galite sėdėti ar gulėti. Jei kambaryje yra didelė erdvė, centre įrengiamas chebek-tash. Turkai jį vadina „pilvo akmeniu“, tai akmeninis stalas, skirtas sveikatingumo masažo procedūroms. Taip pat salėje yra kurna - speciali kriauklė, į kurią patenka karštas ir šaltas vanduo. Lankytojai jį semia variniais samčiais ir pagal poreikį apipila.

Su baseinu

Hamame yra dviejų tipų baseinai:

 • kai kurių didelių hararetų įrenginyje yra negilus, bet erdvus baseinas: jame niekas nesimaudo, jis tik padeda palaikyti drėgmę patalpoje;
 • antrasis baseinas yra funkcionalus, į jį panardinami po masažo, kad uždarytų garuojančias poras ir pagyvėtų po atpalaiduojančių procedūrų.

Su masažu

Galite tiesiog ateiti į hamamą nusiprausti, apsilankyti Jamekan ir Sogukluk – bus pigiau ir greičiau. Bet jei jums reikia išplėstinės programos, dėl kurios jie eina į turkiškas pirtis, turėtumėte pasikliauti masažo procedūra.

Procedūros rekomendacijos

Jei turite atlikti pilną apsilankymo rytietiškoje pirtyje ritualą, turite atsiminti, kad visi veiksmai ir procedūros buvo kuriami šimtmečius ir neturėtumėte jų pažeisti, kad gautumėte naudos sveikatai.

Taigi, jamekanoje lankytojas palieka drabužius rūbinėje, pasiima išduotus vonios reikmenis ir eina į sugukluką... Šioje patalpoje palaikoma žema komfortiška 30-35 laipsnių temperatūra, čia reikėtų skirti bent 20 minučių pilnai aklimatizacijai. Čia taip pat prausiamasi po dušu, kuris padeda išlaisvinti poras nuo dulkių ir nešvarumų, paruošti kūną tolimesnėms procedūroms.

Tiems, kurie tik atėjo nusiprausti, apsilankymas pirtyje baigiasi šioje patalpoje. Tie, kurie nusprendė pasilikti ir gauti pilną sveikatos ir apsivalymo kursą, turėtų eiti į kitą salę, pagrindinę lankytojams - hararetą.

Sėdėdami ant akmeninio suoliuko patalpoje, kurioje 50 laipsnių temperatūra ir didelė drėgmė, galite gerai išgaruoti visą raumenų sistemą. Masažuotojas-pirties prižiūrėtojas stebi lankytoją, o jam visiškai pasiruošęs, atlieka šias procedūras.

 1. Visas kūnas nušveičiamas naudojant kese pirštinę, pagamintą iš šiurkščiavilnių ožkos plaukų arba kokoso pluošto. Kruopščiai išvalo odą nuo negyvų keratinizuotų dalelių, išlaisvindama poras. Ta pati procedūra gerina kraujotaką.
 2. Nuvalyta oda paruošiama masažui su muiliniais aliejais. Palydovė medvilniniame maišelyje rankomis plaka neįprastą juodą muilą su persikų, alyvuogių ar arganmedžių aliejais. Kai kuriose pirtyse naudojamas muilo putų generatorius, tai leidžia mechanizuoti rankų darbą. Gana greitai lankytoją uždengia sodri muiluoto vandens kepurė. Masažo pagalba nuo odos paviršiaus pašalinamos keratinizuotų dalelių likučiai.
 3. Kitame etape siūloma atlikti vyniojimo procedūrą. Lankytojas aptepamas gydomojo molio, jūros druskos, alyvuogių aliejaus ir medaus mišiniu, suvyniotas į rankšluostį. Po dvidešimties minučių prausiamasi po dušu.
 4. Po masažo ir grožio procedūrų galėsite atsipalaiduoti vestibiulyje.
 5. Paskutiniame etape siūlomas dar vienas masažas su aromatiniais aliejais. Ši procedūra stangrina ir atjaunina odą, gerina ląstelių medžiagų apykaitą.
 6. Atsipalaidavę išsimaudykite po šiltu dušu arba išsimaudykite baseine.
 7. Atlikę visas higienos ir sveikatinimo procedūras, lankytojai eina į poilsio kambarį, kur galėsite pabendrauti su draugais, užkąsti, išgerti kelis puodelius arbatos. Po vonios organizmas turės atstatyti vandens balansą.

Norint aplankyti hamamą, nereikia keliauti į Turkiją. Rytietiškos pirties galite ieškoti ir dideliuose sporto klubuose. Pastebėta, kad po treniruotės ir didelio fizinio krūvio pabuvus turkiškoje pirtyje greitai atsigauna jėgos. Akmuo kartu su karštais garais atpalaiduoja raumenų sistemą.

    Turkiškas hamamas nuo kitų pasaulio pirčių skiriasi ypatingu rytietišku skoniu, nuolatiniu smilkalų kvapu ir savotiška muzika, skambančia viso apsilankymo metu. Dažnai pirtininkai naudoja druskos rūką. Jį sukuria specialios įrangos pagalba, kurios dėka į orą pakyla gydomasis smulkiai išsklaidytas druskos tirpalo debesis. Visa tai hipnotizuojančiu būdu priverčia įsimylėti rytietišką vonią.

    Po trumpo laiko organizmas sufleruoja, kad laikas vėl apsilankyti.

    Kas yra hamamas, skaitykite toliau.

    be komentarų

    Mada

    Grožis

    Namas