Suknelių stiliai ir modeliai

Kuo neįprastas rusiškas sarafanas?

Kuo neįprastas rusiškas sarafanas?
Turinys
 1. Ypatumai
 2. Truputis istorijos
 3. Kam jis skirtas?
 4. Veislės
 5. Populiarios spalvos
 6. Šiuolaikinės tendencijos
 7. Su kuo dėvėti?
 8. Avalynė
 9. Priedai

Kiekviena tauta turi tradicinį tautinį drabužį. Rusų moterims toks drabužis yra marškiniai su sarafanu. Kartu su didėjančiu susidomėjimu savo šalies etniniu stiliumi ir istorija, rusiški sarafanai šiais laikais tapo mados dizainerių dėmesio objektu. Sužinokime daugiau apie tokius drabužius ir jų naudojimą praeityje bei šiuolaikiniame garderobe.

Ypatumai

Tradicinis sarafanas pasižymi tiesiu, laisvu kirpimu. Didelę judėjimo laisvę tokiuose drabužiuose suteikė įdėklai tarp gaminio detalių. Rusijos sarafano kontūras gali būti vadinamas lygiu ir labai minkštu. Tai buvo ypač pastebima judant.

Tradicinis rusiškas sarafanas

Be to, būdingos sarafano savybės:

 • Nemažas sijono ilgis.
 • Ilgos rankovės.
 • Aprangos sluoksniavimas.
 • Originalus dekoras sudėtingų ryškių ornamentų pavidalu.
 • Didelis aprangos svoris.

Truputis istorijos

Iki XVI amžiaus ilgi vyrų drabužiai buvo vadinami sarafanu, o tik vėliau šis pavadinimas perėjo į moteriškus drabužius, kurie buvo dėvimi per galvą arba užsegami priekyje.

Rusiškas vyriškas sarafanas

Nuo XVIII amžiaus pasikeitė Rusijos sarafanas, kuris yra susijęs su Petro I reformomis, įvedant į Rusijos visuomenę europietiško stiliaus kostiumą. Sarafanus ir toliau dėvėjo tik buržuazija, pirkliai ir valstiečiai.

Tokie tradiciniai drabužiai ilgiausiai išsilaikė tarp valstiečių, todėl būtent valstietiškoje sarafano versijoje buvo sukoncentruoti visi būdingi šio rusiško kostiumo elemento bruožai.

 Rusiškas modernus etninio stiliaus sarafanas

Kam jis skirtas?

Rusiškame sarafane bet kokio sudėjimo ir bet kokio amžiaus moteris atrodys patraukliai ir originaliai. Dėl laisvo kirpimo tokie drabužiai nevaržo judesių ir visiškai paslepia visus figūros trūkumus.

Veislės

Rusų liaudies kostiumų sarafanai buvo atstovaujami šiais pagrindiniais tipais:

 1. Tuniką primenantis sarafanas be vidurinės siūlės. Tokia apranga taip pat buvo vadinama kurčia, nes buvo pasiūta iš vieno audinio gabalo ir šoninių įdėklų. Šio tipo sarafanas yra pats seniausias. Priekinė išpjova dažniausiai buvo maža, stačiakampė arba apvali. Jis taip pat dažnai turėdavo nedidelį plyšį su raiščiais arba sagute. Audiniai, drobės ir kiti naminiai audiniai buvo naudojami kurtiesiems sarafanams siūti. Išilgai pakraščio, porankių ir iškirptės daiktai buvo apipjaustyti raudonu popieriumi, dažyta drobe, aplikacijomis arba siuvinėjimais siaurų juostelių pavidalu.
 2. Įstrižas modelis. Tokiam sarafanui siūti buvo naudojamas vienas vientisas užpakalinis audinys, dvi tiesios priekinės šluostės ir įstrižai šoniniai pleištai. Priekinės drobės gali būti prisiūtos arba užsegamos nėrinių kilpomis arba metalinėmis sagomis. Tokiems sarafanams buvo naudojami ir naminiai skalbiniai, ir gamykliniai audiniai. Jie buvo siuvami iš brokato, taftos, kiniško audinio, aksomo, drobinių audinių, šilko, kumacho, vilnos ir kitų medžiagų. Kai kurie iš šių sarafanų turėjo tankų pamušalą, kartais dygsniuotą. Tekstilinės juostelės ar kumacho juostelės buvo naudojamos kasdieniams kosoklinny sarafano variantams papuošti, o šventiniai drabužiai buvo puošti pynėmis, pynėmis, šilko juostelėmis, kutais ar metaliniais nėriniais.
 3. Tiesioginis modelis. Šis sarafanas, dar vadinamas Maskviniu arba apvaliu, XIX amžiuje tapo labiausiai paplitusiu modeliu. Gaminant tokį sarafaną, buvo naudojamos tiesios plokštės, kurios viršutinėje dalyje buvo surinktos mažomis raukšlėmis. Tiesūs sarafanai buvo gaminami daugiausia iš gamyklinių audinių. Juostelėms buvo naudojamas tas pats audinys, kaip ir sijonui, arba jis buvo pakeistas pynute. Tokios aprangos kraštą puošdavo kaspinėliais arba nėriniais.
 4. Modelis su liemeniu. Toks sarafanas turėjo prigludusį liemenį, prie kurio buvo prisiūtos tiesios plokštės, kad būtų sukurtas tūrinis sijonas. Tokia apranga buvo įprasta centrinėje šalies dalyje. Taip pat atskirai buvo išskirti sarafanai, kurių liemenė buvo ant jungo.

Pagrindiniai ir išvestiniai rusiškų sarafanų tipai pateikti toliau pateiktame paveikslėlyje.

Rusiškų sarafanų tipai

Populiarios spalvos

Būdingi moteriško rusiško kostiumo bruožai yra daugiaspalviai ir savotiškas ornamentas. Mėgstamiausia sarafanų spalva buvo raudona. Būtent tokią spalvą turėjo vestuviniai sarafanai.

Vestuvių raudonas rusiškas sarafanas

Puošniai atrodė balti sarafanai su auksiniais raštais.

 Rusiškas baltas sarafanas su aukso raštais

Taip pat sarafano spalvos buvo mėlynos, rudos, juodos, oranžinės, rudos ir geltonos spalvos. Vyresnės moterys dažniau dėvėjo mėlyną arba juodą sarafaną.

Šiuolaikinės tendencijos

Dabar dizaineriai gana dažnai naudoja rusų liaudies kostiumus kaip kūrybinį savo kolekcijų pagrindą. Prie šiuolaikinių drabužių jie prideda rusiško sarafano elementų.

Taip pat populiarėja tradiciniai sarafanų modeliai, kurie perkami teminiams renginiams, vaikiškoms šventėms ar festivaliams.

Šiais laikais rusiški sarafanai atitinka konstruktyvias formas, kurios anksčiau buvo naudojamos siuvant tokius drabužius. Šiuolaikiniai kostiumai puošti liaudiškais siuvinėjimais, pateikiami skirtingais kiekiais. Jis gali pasitarnauti tik kaip akcentas ir įdomus dekoras arba gausiai papuošti gaminį.

Baltas rusiškas etninio stiliaus sarafanas

Su kuo dėvėti?

Seniau sarafanas buvo dėvimas su ilgais marškiniais, kurie dažniausiai buvo balti. Dabar po sarafanu jie taip pat dažniausiai dėvi marškinius ilgomis rankovėmis, puoštus siuvinėjimu, tačiau kartais juos pakeičia balta palaidine. Žiemą rusiškas sarafanas dėvimas su kailiu arba šilta striuke.

Avalynė

Vasariniai rusiško sarafano modeliai dėvimi su pintomis basutėmis. Vėsiu oru prie tokios aprangos idealiai tiks batai.

Priedai

Visi papuošalai ir kiti aksesuarai parenkami atsižvelgiant į įvykį, su kuriuo dėvimas rusiškas sarafanas.

Aksesuarai ir papuošalai rusiškam sarafanui

Prie tokių drabužių tinka tiek trumpi, tiek ilgi karoliukai, ryškios metalinės ar plastikinės apyrankės ir auskarai, kaspinai, taip pat etniniu stiliumi pagaminti megzti maišeliai. Stilingas rusiško sarafano papildymas yra nėrinių kokoshnikas.

1 komentaras

Noriu raudono rusiško sarafano fotosesijai. Yra tokie gražūs modeliai!

Mada

Grožis

Namas