Suknelių stiliai ir modeliai

Sari - induistų deivių ir paprastų Indijos moterų suknelė

Sari - induistų deivių ir paprastų Indijos moterų suknelė
Turinys
 1. Truputis istorijos
 2. Indijos drabužių ypatybės
 3. Aishwarya Rai stilius
 4. Vestuvių saree
 5. Brangiausia saree pasaulyje
 6. Kaip jį užsidėti?
 7. Su kuo dėvėti?

Žurnalų ir svetainių puslapiuose tikriausiai ne kartą matėte indėnų gražuoles ryškiais apdarais, puoštais brangakmeniais ir siuvinėtais raštais. Audinys, kurį jie dėvi, vadinamas sariu.

Indijos sari

Sari yra tradicinė Indijoje gyvenančių moterų suknelė. Pasirodžiusi prieš daugelį amžių, tokia apranga buvo pagaminta iš ilgos drobės gabalo stačiakampio pavidalu. Moterys apsigaubdavo tokia drobė, kad pabrėžtų figūros linkius ir paslėptų galimus trūkumus.

Praėjus šimtmečiams, sarees vis dar yra populiarios. Tai laisvalaikio ir elegantiška Indijos moterų suknelė, taip pat originali kitų šalių moterų apranga. Sario pagalba gražuolės gali pademonstruoti savo moteriškumą, grakštumą ir grakštumą.

Europos saree žalia-smėlio spalvos

Gaminys yra besiūlė 5-9 metrų ilgio ir apie 1 metro pločio drobė. Po juo moteris apsivelka kiek trumpesnį nei sarį sijoną, taip pat palaidinę, vadinamą choli. Palaidinė dažnai derės prie sijono ir sarės spalvos, nors jei sare yra vientisos spalvos, palaidinės apdaila gali skirtis.

Truputis istorijos

Daugelis legendų yra susijusios su sari pasirodymu Indijos moterų drabužių spinta. Pasak vienos iš jų, tokią suknelę stebuklingomis staklėmis sukūrė apie idealią moterį svajojusi audėja. Jis drobėje sujungė visas savybes, kurios turėtų būti tokio grožio, gavęs neįtikėtinai gražius ir ilgus drabužius.

Moteris sari

Kita legenda sari kilmę sieja su Pandavų karaliumi, kuris prarado savo turtus ir savo šeimą lošdamas. Paskutinė karaliaus netektis buvo jo žmona. Priešai norėjo ją nunuoginti, norėjo sugėdinti moterį, bet negalėjo išvynioti drabužių.Pandavų sutuoktinę Krišna apsaugojo aprengdamas ją sariais.

Indijos drabužių ypatybės

Atidžiai ištyrę sario audinį, jo spalvas, draperijas ir ornamentą, galite daug sužinoti apie merginą, ant kurios matote tokią suknelę. Sarees dažniausiai gaminamos iš šilko, šifono arba medvilnės. Medžiagos kokybė rodo sari dėvėtojo turtus.

Aprangos spalva gali pasakyti daug. Našlės dėvi baltus sarius be raštų, jaunos mamos iškart po gimdymo – geltonus sarius, nuotakos – žalius ar raudonus aukso siuvinėjimu puoštus sarius. Juodas chalatas dėvimas itin retai, manant, kad tai nepasisekė.

Indijos sarių gamyboje dalyvauja tik vyrai. Viena apranga gaminama ilgą laiką (apie 6 mėnesius). Saris negali būti vadinamas pigia apranga, tačiau toks daiktas tarnauja labai ilgai ir dažnai perduodamas palikuonims.

Graži saree

Iš pirmo žvilgsnio dauguma sarees yra panašios viena į kitą, tačiau taip nėra. Kiekviena apranga yra unikali, ir yra daugiau nei tuzinas būdų, kaip juos apvilkti.

Aishwarya Rai stilius

Garsi indų aktorė ne kartą ant raudonojo kilimo ir kituose svarbiuose renginiuose pasirodė prabangiais sariais.

Aishwarya Rai graži saree

2012 m. Bolivudo žvaigždė labdaros priėmime pasirodė su dizainerio šviesia sarė su aukso spalvos siuvinėjimais, o 2013 m. jos auksinė sare Kanų vakarienėje atrodė nuostabiai. Šį prašmatnų apdarą aktorė papildo blizgančia sankaba ir auksiniais papuošalais.

Nors raudona spalva nelabai tinka iškilmingiems vaidybos renginiams, nes susilieja su takelio spalva, tačiau ant Aishwarya Rai raudoni sariai atrodo nuostabiai. Aktorė keletą kartų dėvėjo prašmatnias šios spalvos sareles per filmų premjeras ir labdaros renginius.

 Aishwarya Rai Krksnom Sari mieste 2012 m

Be to, Aishwarya dažnai renkasi švelnias permatomas sarees. 2006 m. aktorė sukūrė drąsų vaizdą su žalia saree su baltais siuvinėjimais. Jam gražuolė pasiėmė sankabą ir ilgus auskarus. 2011 m. Aishwarya apranga buvo švelniai rožinė, o jos apdailą sudarė karoliukai ir sidabriniai nėriniai.

Vestuvių saree

Sarees, kuriose mergina tuokiasi, yra labai gražios ir įmantrios. Gaminiai puošiami karoliukais, sidabro ar aukso siuvinėjimais, kalnų krištolais ir kitu patraukliu dekoru.

Balta vestuvių saree

Audinio, rašto ir draperijos metodo pasirinkimą įtakoja nuotakos gyvenamasis regionas, jos šeimos gerovė ir kiti niuansai. Pavyzdžiui, šiauriniuose Indijos regionuose nuotakos rengiasi raudonu sariu, rytuose - geltona apranga, Maharaštroje - žaliu sariu, o Asame - sniego baltumo.

Brangiausia saree pasaulyje

Į Gineso rekordų knygą 2008 metais buvo įrašytos prabangiausios ir brangiausios sarees. Produktas buvo įvertintas 100 tūkstančių dolerių (maždaug 4 milijonai rupijų). Tokio sario gamyboje dalyvavo 30 audėjų. Jie rankų darbo aprangą kūrė apie 7 mėnesius, sukurdami tikrai neįtikėtiną aprangą.

Brangiausia saree pasaulyje

Sariai buvo išsiuvinėti sidabro, platinos ir aukso siūlais, o vėliau dekoruoti deimantais, safyrais, rubinais, topazu, koralais, smaragdais ir kitais brangakmeniais.

Tuo pačiu metu gaminio vertė slypi ne tik tokioje apdailoje, bet ir brėžiniuose ant sari. Drobę papuošė 11 žymaus menininko iš Indijos paveikslų. Brangiausio sario svoris siekė apie 8 kilogramus.

Kaip jį užsidėti?

 1. Apsivilkę sijoną ir palaidinę, pradėkite kišti saree į sijoną iš dešinės lino pusės.
 2. Apvyniokite gaminį iš dešinės pusės į kairę, sudarydami vieną ratą. Tokiu atveju sari apačia turi liesti grindis.
 3. Tada pradėkite rinkti saree raukšles. Priklausomai nuo gaminio ilgio, gausite 5-7 ar daugiau sulenkimų.
 4. Surinktos klostės sujungiamos už sijono, kad „žiūrėtų“ į kairę pusę.
 5. Likusią laisvą drobės dalį apvyniokite aplink juosmenį, o gaminio galą užmeskite per petį. Galite pritvirtinti prie peties gražiais smeigtukais.
Kaip užsidėti saree

Su kuo dėvėti?

 • Batai, tinkami po sariu, būtų baletiniai batai arba basutės plokščiu padu.
 • Jei norite elegantiškos saree versijos, galite pasiimti nedidelį sankabos krepšį.
 • Saris yra nuostabus įvairių papuošalų derinys, pavyzdžiui, apyrankės, žiedai, karoliai, dideli auskarai ir kiti papuošalai.
2 komentarai

Kaip gražu! Šie indiški drabužiai mane vilioja. Noriu į Indiją.

Ačiū už gražų ir akį traukiantį straipsnį. Tiek daug gražių nuotraukų!

Mada

Grožis

Namas